Wypadanie włosów i domowe sposoby radzenia sobie z problemem. Sposoby mogące być ratunkiem choc nie zawsze muszą pomóc w tak trudnej dolegliwości.
RSS
sobota, 15 maja 2010

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadających włosów jest stosowanie chemicznych farb, szamponów, odzywek do pielęgnacji włosów. Preparaty te zawierają wiele składników , które są szkodliwe dla skóry głowy i naszych włosów. Stosowanie domowych sposobów na wypadające włosy zaleca coraz więcej dermatologów.

Domowe preparaty są bardzo skuteczne, a przy tym nie zawierają substancji chemicznych. Istnieje wiele domowych sposobów, które pomagają nam zatrzymać proces wypadania włosów. Jednym z domowych sposobów na zaprzestanie wypadania włosów jest energiczne nacieranie skóry głowy palcami po umyciu głowy zimną wodą. Skórę powinno nacierać się tak długo, aż zacznie „mrowieć” i będzie ciepła. Ten domowy sposób na wypadanie włosów powinien uaktywnić gruczoły łojowe i zwiększyć krążenie krwi w dotkniętych łysieniem miejscach pobudzając włosy do prawidłowego rozwoju.

Kolejnym, domowym sposobem na wypadające włosy jest zastosowanie mleka kokosowego na całą skórę głowy oraz masaż przy cebulkach głowy. Mleko kokosowe należy przygotować z  poprzez zmielenie wiórków kokosowych i dokładnie je wycisnąć. Opisany tu domowy sposób na wypadające włosy odżywia i pobudza je.